Çalışma YaşamıGüncel

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alım İlanı!

Sağlık Bakanlığı Alım Branşları? Sağlık Bakanlığı Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alım İlanı!

Sağlık Bakanlığı İlanı!
2022 yılının son aylarına yaklaşmakla beraber, aylardır dillendirilen ve sağlık mezunları tarafından heyecanla beklenen büyük ilan sonunda çıktı. Sağlık personeli adayları, kendi alanlarında atanabilmek, iş sahibi olabilmek için büyük emekler içerisine girmiştir.

Onlarca branştan alım bekleyen 85 bin kişi için müjdeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdesini şu cümleleri ile ifade etti,

“Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.”

“85 bin sağlık çalışanı alımı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak.

Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkân sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz.

Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz”

Sağlık Bakanı Fahreddin Koca, yukarıda yaptığı açıklama ile büyük alımın büyük müjdesini vermiş oldu. 

Sağlık Bakanlığı Alım Başvuru Ekranı? 

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alım İlanı!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde verilmiş olan alımlara başvurmak ve Sağlık Bakanlığı’nın diğer alımları için detaylı bilgiler öğrenebilmek için https://www.saglik.gov.tr/TR,11694/duyurular-personel.html adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Sağlık Bakanlığı Alım Branşları?

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alım İlanı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılacak olan 85 bin Sağlık Personeli alım ilanını açıkladı. Fakat alımla alakalı detaylar, başvuru tarihi ve alınacak personel branşları ile ilgili bilgiler çok yakın bir tarihte yayınlanacaktır. Sağlık Bakanlığı ilanlarına başvuracak olan memur adaylarımız, kılavuzun yayınlanmasını bekliyor. 

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alım İlanı!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan 85 bin kişilik alımla alakalı detaylı bilgiler kılavuzun yayınlanmasının ardından netlik kazanacaktır. Fakat en önemli ve kesin olan şart, alınacak olan branşlar ile alakalı ilgili bölümlerden mezun olmak veya sertifika sahibi olmaktır. KPSS puan türünden istenilen ve belirlenecek olan puanları almak, belirlenecek olan yaş sınırını geçmemiş olmak başlıca kriterlerden sayılacaktır. 

İlgili Başlıklar; 

Sağlık Bakanlığında çalışan engellilere izin düzenlemesi!

Sağlık Bakanlığı engelli personel alacak!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu