Çalışma Yaşamı

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları! 2018 İŞKUR Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları sorgula!

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz ay duyurulan personel alımı ilanı şartlarında, engelli ve eski hükümlü olan 5 bin 298 vatandaşın istihdamının sağlanacağı belirtilmişti. Bakanlık bünyesinde çalışma fırsatı yakalayan binlerce vatandaş da ilana yoğun ilgi gösterdi. İŞKUR aracılığı ile başvurularının alındığı Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçlarının nihai listesi açıklandı. İşte, 2018 Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecine dair merak edilenler…

On binlerce vatandaşın başvurduğu Sağlık Bakanlığı personel alımı süreci yakından takip edilmeye devam ediyor. Bilindiği üzere, geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulan Sağlık Bakanlığı personel alımı lanı büyük ilgi görmüştü. Duyurulan ilan ile beraber on binlerce yurttaş İŞKUR üzerinden başvurularını tamamlamıştı. Son derece kapsamlı bir personel alımının gerçekleştirileceği süreçte, en az ilkokul mezunu olmak üzere engelli ve eski hükümlülerin de başvuru yapabildiği 5 bin 298 vatandaşın istihdamının sağlanması hedefleniyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı sürecinin ilk aşaması olan başvuru sonuçları da geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bundan sonraki süreç ise kura sonuçlarının açıklanması olacak. Haberimizin içerisinden İstanbul ve Ankaranihai kura listelerini sorgulayabilirsiniz. Peki, Sağlık Bakanlığı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2018!

Sağlık Bakanlığı tarafından İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek. Her aday, ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacak.

Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

İŞKUR tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ilan edildi. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki şehir için iki farklı liste açıklandı.

Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak duyuruldu.

YAZILI TEBLİGAT YAPILMAYACAK! ADAYLARIN BAŞVURU SÜRECİNİ YAKINDAN TAKİP ETMESİ GEREKİYOR

İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçlar ve diğer her türlü duyuruların, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “www.yhgm.gov.tr” internet adresinden ilan edileceği ve kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacağı, bu ilan tebligat yerine geçeceği daha önce açıklanmıştı.

KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 – 18:00 arasında Ankara’da yapılacak.

 

Kaynak: Sabah.com.tr

Oy Ver post

makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu