Çalışma YaşamıGüncel

Sağlık Bakanlığında Çalışan Engellilere İzin Düzenlemesi!

Sağlık Bakanlığı COVİD-19 salgını tedbirleri nedeniyle daha önce yayımlanan idari izin Genelgesi de düzenleme yaparak izin Genelgesini düzenlemiş ve yeniden yayımlamıştır.

Yayımlanan genelgeye göre daha önce belirtilen;

Hamileler, yasal süt izni kullananlar, engelli çalışanlar, yöneticiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar, kronik hastalığı olanlar 16 Mart 2020’den itibaren 12 gün idari izinli sayılacak.

ibaresi bu personellere izin verildiği takdirde sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında iş ve işlemlerin aksayacağı düşünülerek değiştirilmiş, sadece organ nakli olanlar ile kanser hastalarının idarecileri inisiyatifinde idari izin kullanabilecekleri belirtilmiştir.

Konuyla ilgili özellikler Hamile, bağışıklık sistemi sorunları olan Kronik hastalığı bulunanlar ile Engelli personelin COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında idari izinli sayılmaları için sağlık sendikaları taleplerini yenileyecek.

Sağlık Bakanlığında Çalışan Personellere İzin Düzenlemesi!


Bir Yorum

  1. sayin syin sağlik bakanim ben 70 engelli ve kironik bobrek hastasiyim tek bobrek nakil oldum yaklasiş 10 yil oldu ben bilkent sehir hastanesinde calisiyorum cavit19 hastaliğina karsi bağisiklik sistemim zayif ama işyerimde yonetiçiler bana izin vermiyor bu konuda yardiminiza ihdiyecim var iltişim 0507093348

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı