Çalışma Yaşamı

Sağlık Bakanlığından engelli sürekli işçilerin emeklilik işlemleri hakkında açıklama

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen düzenlemeler çerçevesinde bazı devlet hastanelerinde taşeron işçi iken sürekli işçi kadrosuna geçirilen engellilerin erken emekliliğe zorlandığı yönünde ki bilgiler üzerine Engelliler Konfederasyonu Başkanı Av.  Turhan İÇLİ tarafındna konu hakkında yetkililer ile yoğun görüşmeler başlatılmıştır.

Sağlık Bakanlığında sürekli işçi kadrosunda çalışan engellilerin emeklilik işlemelri ile ilgili yapılan görüşme ve yoğun çabaların sonuç verdiğini sosyal medya hesaplarından duyuran Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İÇLİ’nin işte o açıklaması…

“Değerli Arkadaşlar, bir süre önce 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen düzenlemeler çerçevesinde bazı devlet hastanelerinde taşeron işçi iken sürekli işçi kadrosuna geçirilen engellilerin erken emekliliğe zorlandığı yönünde alınan şikayetler üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yaparak Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler için bir genelge yayınlanacağını; bu genelge çerçevesinde emeklilik işlemlerinin durdurulacağını belirtmiştim. Söz konusu genelge yayınlanmış olup aşağıda sunulmuştur. Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken emekliliğe zorlanan engellilerin bu genelgeye dayanarak itiraz etmeleri mümkündür. İtirazlar kabul edilmezse Konfederasyonumuz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.” 

 

 


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu