Sosyal Hak ve Yardımlar

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Ne Kadar Burs Veriyor?

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Ne Kadar Burs Veriyor? Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Kimlere Verilir? Ücretsiz Burs Nasıl Alınır? Devlet Tıp Öğrencilerine Ne Kadar Burs Veriyor?

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Ne Kadar Burs Veriyor?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı ne kadar burs veriyor sorusuna yanıt vermeden önce sağlık ve sosyal yardım vakfı hakkında biraz bilgi vermek doğru olacaktır. Sağlık ve sosyal yardım vakfı 1983 senesinde kurulmuştur. Vakıf kurulduğu tarihten itibaren birçok ilerleme kaydetmiş, yardımlar yapmış ve ülkeye fayda sağlayan işler yapmıştır.

Günümüzde vakıf hala sağlık kurum ve kuruluşlarına yardım ediyor ve bunun yanı sıra sağlık alanında okuyan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Sağlık ve sosyal yardım vakfı 9 ay boyunca her ay 500 TL değerinde burs vermektedir.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Ne Kadar Burs Veriyor? Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Kimlere Verilir? Ücretsiz Burs Nasıl Alınır? Devlet Tıp Öğrencilerine Ne Kadar Burs Veriyor?

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu Kimlere Verilir?

Sağlık ve sosyal yardım vakfı bursu kimlere verilir sorusunu ele alacak olursak, burs alacak olan bireylerin belli başlı şartları karşılıyor olmaları gerekiyor. Bu şartlar nelerdir madde madde açıklayacağız;

  • İlk şart T.C. vatandaşı olmaktır
  • Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı olmak
  • Maddi imkanı kötü olmak
  • Lisans öğrencisi yani üniversite okuyor olmak
  • Bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak
  • Kredi ve yurtlar kurumu dışında başka bir özel veya kamu kurumundan maaş veya ücret almıyor olmak
  • Kazanç elde edilen herhangi bir işte çalışmıyor olmak

SSYV Burs Kaç TL?


SSYV bursa kaç TL sorusu merak konusu olan bir soru olmaktadır. Vakıf 2011 yılında 86 kişiye, 2012 yılında 168 kişiye, 2013 yılında 300 kişiye 250 TL değerinde burs vermiştir. 2013 yılından 2018 yılına kadar 300 TL 2018 yılından 2021 yılına kadar 400 TL, 2022 yılından itibaren ise 500 TL değerinde burs yardımı yapmaktadır.

Yarının Sağlıkçıları Burs Kaç TL?

Yarının sağlıkçıları burs kaç TL sorusu öğrenciler tarafından sık sık merak edilen bir soru olmaktadır. Başvuru koşullarını sağlayıp burs almaya hak kazanan öğrencilere 2021 – 2022 Eğitim-Öğretim döneminde verilmesi belirlenen aylık burs ücreti tıp öğrencileri için 1.500 Türk Lirası, sağlık bölümleri için 1.250 Türk Lirası olmaktadır.

Ücretsiz Burs Nasıl Alınır?

Ücretsiz burs nasıl alınır çoğu kişi tarafından merak edilen bir husustur. T.C vatandaşı olup maddi durumu kötü olan, herhangi bir işte çalışmayan ve okuyan öğrenciler sağlık ve sosyal yardım vakfına başvurarak burs talebinde bulunabilirler.

Devlet Tıp Öğrencilerine Ne Kadar Burs Veriyor?

Devlet tıp öğrencilerine ne kadar burs veriyor konusuna makalemizin son kısmında değineceğiz. Sağlık ve sosyal yardım vakfı burs miktarı 550 TL olmaktadır. Tıp öğrencilerinin yanı sıra eczacılık, hemşirelik, diş Hekimliği lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veren sağlık ve sosyal yardım vakfı, 2022-2023 burs başvurularını 15 Ağustos-16 Eylül 2022 tarihleri arasında almaktadır.

Karşılıksız burs süresi 9 ay, ayda 550 TL olmaktadır. Burs başvuruları internet üzerinden online bir şekilde yapılırken, şahsen başvuru yapılamaz.

İlgili Başlıklar;

Para desteği veren vakıflar?

vakıflar ve derneklerin verdiği yardımlar!

 Sosyal yardım parası nasıl alınır?


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu