Vergi

Sakatlık İndirimi Hesaplama Robotu

Sakatlık indirimi: çalışma gücü kayıp oranı en az % 40 ve üzerinde olanların ücret ve/veya kazançlarına, girecekleri derecelere göre belirlenen miktarda indirimin uygulanmasıdır. (Gelir Vergisi Kanunu madde 31) Diğer bir ifadeyle %40 ve üzerinde engelli olanların gelir vergisinden rapor oranı kadar gelir vergisi indirimi almakta ve bu kişiler engellilik durumlarından kaynaklı olarak maaşlarına ilave ödeme yansımaktadır.

Sakatlık indirimi olarak bilinen engelli vergi indiriminin maaşlara nasıl yansıyacağı ile ilgili her çalışan engelinin kafasında soru işaretidir. Arama motorlarında sakatlık indirimi nasıl hesaplanır gibi bir araştırma yaptığınızda gördüğünüz sonuçlar hep aynı oluyor.

Peki sakatlık indirimi nasıl hesaplanır? Bu konuyu da engellilerdostu.com olarak tek tek ve adım adım nasıl hesaplanacağı ile ilgili daha önce kaleme aldığımız içeriklere sakatlık indirimi başlığından ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde ise sizlere sakatlık indiriminin nasıl hesaplanacağına ilişkin daha kolay bir yöntem olan hesaplama robotunu hazırladık. Kendinize uygun olan kriterleri seçmeniz durumunda 2020 yılı için maaşlarınıza ne kadar yansıdığını öğreneceksiniz. Sakatlık indirimi hesaplama robotu vergi indirim tutarları belli oldukça güncellenecektir.

Sakatlık İndirimi Dereceniz:
Vergi Matrahınız:


Maaşınıza Yansıyacak Tutar:

Etiketler

2 Yorum

  1. Sayın yetkililer, gerçekten önemli bir iş olmuş. Ben kamuda çalışıyorum. Hangi siteye girsek detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışılmış ama hiç bir şekilde anlaşılır değil. Sakatlık İndirimi Hesaplama Robotu herkese faydalı olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı