Sakatlık İndirimi Hesaplama Robotu

1 dakikada okuyabilirsiniz


Sakatlık İndirimi Hesaplama Robotu

Sakatlık indirimi: çalışma gücü kayıp oranı en az % 40 ve üzerinde olanların ücret ve/veya kazançlarına, girecekleri derecelere göre belirlenen miktarda indirimin uygulanmasıdır. (Gelir Vergisi Kanunu madde 31) Diğer bir ifadeyle %40 ve üzerinde engelli olanların gelir vergisinden rapor oranı kadar gelir vergisi indirimi almakta ve bu kişiler engellilik durumlarından kaynaklı olarak maaşlarına ilave ödeme yansımaktadır.

Sakatlık indirimi olarak bilinen engelli vergi indiriminin maaşlara nasıl yansıyacağı ile ilgili her çalışan engelinin kafasında soru işaretidir. Arama motorlarında sakatlık indirimi nasıl hesaplanır gibi bir araştırma yaptığınızda gördüğünüz sonuçlar hep aynı oluyor.

Peki sakatlık indirimi nasıl hesaplanır? Bu kouu da engellilerdostu.com olarak tek tek ve adım adım nasıl hesaplanacağı ile iligli daha önce kaleme aldığımız içeriklere sakatlık indirimi başlığından ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde ise sizlere sakatlık indiriminin nasıl hesaplanacağına ilişkin daha kolay bir yöntem olan hesaplamarobotunu hazırladık. Kendinize uygun olan kriterleri seçmeniz durumunda 2019 yılı için maaşlarınıza ne kadar yansıdığını öğreneceksiniz. Sakatlık indirimi hesaplama robotu vergi indirim tutarları belli oldukça güncellenecektir.

Sakatlık İndirimi Dereceniz:

Vergi Matrahınız:

Maaşınıza Yansıyacak Tutar:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
2
Hoş
Beğen Beğen
14
Beğen
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Komik Komik
2
Komik
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Kötü Kötü
5
Kötü
İlginç İlginç
1
İlginç

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sayın yetkililer, gerçekten önemli bir iş olmuş. Ben kamuda çalışıyorum. Hangi siteye girsek detaylı bir şekilde anlatılmaya çalışılmış ama hiç bir şekilde anlaşılır değil. Sakatlık İndirimi Hesaplama Robotu herkese faydalı olacağını düşünüyorum.

Bir format seçin
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF