Sosyal Hak ve Yardımlar

Sanal Portal Kömür Yardımı

Sanal Portal Kömür Yardımı! Sanal Portal Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Sanal Portal Kömür Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Sanal Portal Kömür Yardımı

Engelliler Dostu İçerik Başlıkları

Devlet özellikle kış aylarında yaptığı yardım faaliyetlerinin çeşidini arttırır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de kış aylarında ısınma ve barınma ihtiyaçlarının artmış olmasıdır. Özellikle de son zamanlarda gittikçe artan kömür parası, vatandaşların canını oldukça sıkıyor.

Bu artan kömür parası enflasyon oranları ile de birleşince vatandaş maddi olarak kendini ve evini idare ettirmekte çok fazla zorlanmaya başladı ve devletten, bu sorun için bir çözüm önerisi bekliyor.

Vatandaşının sesini duyan Türkiye Cumhuriyeti ise, yeni uygulamaya koyduğu yardım projesi ile vatandaşın yükünü azalttı ve yüzünü güldürmeyi başardı. Uygulamaya konulan bu yardım projesi, daha geniş kitlelere ulaşabilsin diye devlet, bu yardım duyurularını bazen de internet ortamından yapıyor.

Şimdiler de vatandaşın gözü kulağı sanal portal kömür yardımı projesinin detaylarında. Bu yazı dizimizde, faydalanmak istediğiniz bu kömür yardımı projesini sizler için derledik.

Sanal Portal Kömür Yardımı! Sanal Portal Kömür Yardımı Nasıl Alınır? Sanal Portal Kömür Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Sanal Portal Kömür Yardımı Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin uygulamaya koyduğu bu yardım projesinden faydalanmak için uygulamanız gereken bir iki basit işlem mevcuttur. Öncelikle ikamet ettiğiniz il ya da ilçedeki belediyeye gidip yardım formu istemeniz lazım.

Bu yardım formunda bulunan yakacak yardımı kutucuğunu işaretlemeniz, adınızı soyadınızı, ev  adresinizi ve iletişim bilgilerinizi forma açıkça yazmanız lazım. Sanal portal kömür yardımı nasıl alınır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise; devletin resmi sitesini olan e devlet sitesine kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan arama butonuna yakacak yardımı ön başvuru yazmanız yeterli olacaktır.

Önünüze çıkan ekran butonunu sizi gerekli yerlere yönlendirecektir. E devlet sitesine hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş  yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayabilirsiniz.

Sanal Portal Kömür Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Devletin böyle bir yardım projesinde bulunduğunu öğrenen vatandaşlar sanal portal kömür yardımı alma şartları nelerdir sorusuna cevap arıyorlar. bu yardım türünü almak için öncelikle yukarıda bahsettiğimiz ön başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor.

Ama bu kömür yardımı belli kişilere verilir. Bu belirlenen kişiler de aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından belirlenir. Bakanlıkça belirlenen bu kişilerin genel bir listesi ise şu şekilde belirlenmiştir

Kömür yardımı alma şartları;

   – 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar

   – Dar gelirli, ihtiyaç sahibi ya da yardıma muhtaç kişiler

   – Sağlık sorunları sebebiyle, tam teşekküllü bir hastaneden iş göremez raporu bulunanlar

   – Aylık ücreti asgari devletin belirlediği miktarın altında olanlar

   – Aldığı ücret, hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan miktarın asgari ücretin 1/3 ü kadar olması

   – 65 yaş ve üstü kimsesiz olan kişiler

Eğer bu belirlenen kriterlere uyum sağlıyorsanız siz de devletin uygulamaya koyduğu kömür yardımından faydalanabilirsiniz. Eğer bu yardım projesine dahil olursanız, bu yardımın ücreti size nakdi olarak verilmez.

Bunun yerine devletin belirlediği tonaj miktarı kadar kömür, başvuru formunda yazdığınız ikametgâh adresine belediye tarafından ücretsiz olarak gelir. Bu yardım türünü, süreli ya da süresiz olarak alabilirsiniz. Eğer yardımı süreli olarak almaya hak kazanırsanız, yardım süresi bitince bu yardım projesi için tekrardan gerekli yerlere başvuru yapmanız gerekiyor.

Üstelik verilen bu yardımlar, devlet tarafından sizlere geri ödemesiz bir şekilde hibe edilir ve bu yardım türü tamamen devletin kasasından harcanır. Alacağınız bu maddi kömür yardımı ile özellikle kış aylarında artan harcamalar yüzünden beli bükülen vatandaşın yüzü gülecek ve maddi olarak kendisi ve varsa ailesi daha rahat şartlarda yaşayacak.

İlgili Başlıklar;

Kömür yardımı!

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı yardım başvuru!

devlet yardımları!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu