Sosyal Hak ve Yardımlar

Sen Oku Diye Başvuru: İBB Eğitim Yardımı ile Eğitim Masraflarınızı Hafifletin!

İBB Eğitim Yardımı Nedir ve Kimlere Yöneliktir? Sen Oku Diye Başvuru Nasıl Yapılır? Sen Oku Diye Başvuru Şartları Nelerdir? Sen Oku Diye Eğitim Yardımının Miktarı Ne Kadar? Sen Oku Diye Başvuru Tarihleri ve Önemli Bilgiler...

İBB Eğitim Yardımı Nedir ve Kimlere Yöneliktir?

Sen Oku Diye Başvuru: İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) tarafından sunulan “Sen Oku Diye” eğitim yardımı, İstanbul’da eğitim gören şehit çocukları, yetimler, öksüzler ve engelli öğrencilere yönelik bir destek programıdır. Bu program ile eğitim masraflarınızı hafifletebilir ve geleceğinizi şekillendirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Sen Oku Diye Başvuru
Sen Oku Diye Başvuru

Sen Oku Diye Başvuru Nasıl Yapılır?

Eğitim yardımına başvurmak oldukça basittir. Başvuru işlemi online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurular, “Sen Oku Diye” projesinin resmi web sitesi olan senokudiye.ibb.istanbul adresinden yapılmaktadır. Başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra gerekli evrakları ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

SEN OKU DİYE BAŞVURUSU İÇİN https://senokudiye.ibb.istanbul/ LİNKİNE TIKLAYIN.

Sen Oku Diye Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapmak için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız.
  • İstanbul’da ikamet ediyor olmanız.
  • Şehit çocukları, yetimler ve öksüzlerin ilköğretim veya lise öğrencisi olması.
  • Engelli öğrencilerin ilköğretim/lise veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ruhsatlanmış özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görüyor olması.
  • Öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam ediyor olması.
  • Devlet okulu veya vakıf/özel okullarda %100 burslu okuyor olmanız.

Sen Oku Diye Eğitim Yardımının Miktarı Ne Kadar?

Başvurunuz onaylandığında, eğitim yardımı tek seferlik olarak 500 Türk Lirası olarak ödenmektedir. Bu destek, eğitim masraflarınızı karşılayarak sizlere maddi bir katkı sunacaktır.

Sen Oku Diye Başvuru Tarihleri ve Önemli Bilgiler

2023-2024 eğitim öğretim dönemi için “Sen Oku Diye” başvuruları 13 Eylül – 13 Ekim 2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru sırasında beyan ettiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Onay sürecinde beyan ettiğiniz evraklardaki bilgiler esas alınacaktır.

Bu destek programı sayesinde eğitiminize destek olabilir ve geleceğinizi aydınlatabilirsiniz. “Sen Oku Diye” ile eğitim masraflarınızı hafifletin ve başvurunuzu yapmayı unutmayın!

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR // news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu