Güncel

Sendikaların Engelli Komisyonlarından Önemli Ziyaret Gerçekleştirildi!

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Engelliler Komisyonunu ve Emniyet Sivil Memurları Sendikası (ESİM-SEN)'den İyi Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş ile görüşme yapıldı.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Engelliler Komisyonunun hazırlayıp, Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin Grup Başkanlıklarına 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Günü’nde, ataması yapılan ve fiilen görevde bulunan engelli personellerin öğrenim durumları dikkate alınarak ihraz ettikleri unvan ve kadrolara sınavsız bir şekilde atanmaları için kanun teklifi ile ilgili diğer sendikaların Engelli Komisyonları ile yapılan istişareler sonucu 8 Mart 2021 tarihinde Emniyet Sivil Memurları Sendikası (ESİM-SEN) Engelliler Komisyonu ile birlikte Konya Milletvekili Fahrettin YOKUŞ ile engelli istihdamı politikasında yaşanan aksaklıklar ve çözüm önerilerimiz ile “Kamuda Görevli Engelli Personelin Kamusal Haklarının Genişletilmesini içeren Raporumuzu ve 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Günü’nde Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin Grup Başkanlıklarına gönderdiğimiz kanun teklifimize desteklerini almak üzere Emniyet Sivil Memurları Sendikası (ESİM-SEN) Genel Merkezinde görüştü.

This product does contain prebiotic chicory root and lactobacillus acidophilus probiotic: some intestinal gas or bloating, upset stomach, and diarrhea have been reported for this ingredient for those who are sensitive. Estraderm MX must not be used while breastfeeding. Comparison of oral ivermectin versus crotamiton 10% cream in the treatment of scabies https://onlinepharmacyinuae.com/lovegra/. Delayed reactions: Arthralgia, backache, chills, dizziness, fever, headache, malaise, myalgia, nausea, vomiting (See WARNINGS).

Görüşmede Engelli istihdamı politikasında gördüğümüz aksaklıklar ve çözüm önerilerimiz ile “Kamuda Görevli Engelli Personelin Kamusal Haklarının Genişletilmesini içeren Raporumuzu ve 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Günü’nde Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin Grup Başkanlıklarına gönderilen kanun teklifini kendilerine sunarak desteklerini istedi.

Görüşmede; özellikle engelli istihdamının en az % 6 oranında olacak şekilde güncellenmesi, yılda 2 defa engelli atamasının yapılması gerekliliği, ilk atamaların hizmetli kadrosunda değil, memur kadrolarına yapılması gerekliliği üzerinde duruldu. Engel durumlarına uygun olmayan hizmetli unvanlı istihdamının uygulamada personeli ve idareciyi karşı karşıya getiren bir durum olduğu ve bu kadrolarda engelli personelin çalıştırılmaması gerekliliği üzerinde duruldu ve mecliste engelli istihdamı ve kamuda çalışan engelliler ile ilgili bir meclis araştırma önergesi verilmesinde hemfikir olundu.

Ayrıca; istihdam şeklinde yapılacak değişiklikten sonra şu an mevcut olarak görev yapan engelli personelin bir defaya mahsus öğrenimlerine uygun kadrolara atanması için gerekli yasal düzenlemenin yapılması için kanun teklifine desteklerini de belirttiler.

Sayın vekilimize göstermiş oldukları samimi tavırlarından ötürü bir kez daha teşekkür eder, diğer sendikaların da engelli komisyonlarının desteklerini bekleriz.

Ayrıca diğer siyasi partiler ile de görüşmelerimiz devam etmekte olup, konuyu gündemimizin öncelikleri içerisinden asla düşürmeyeceğimizi de kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

TEÇ-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU BAŞKANLIĞI / ESİMSEN ENGELLİLER KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

 


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirBaşa dön tuşu
Kapalı
Kapalı