Sosyal Hak ve Yardımlar

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Hemen Başvur

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu! Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği! Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu! Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Seyhan Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu projesini dar gelirli vatandaşları için başlattı. Bu yapılmakta olan yardım projeleri dahilinde, belediyenin belirlediği şartlara uyum sağlayan vatandaşlar, artık maddi anlamda kendilerini daha güvende hissedecek.

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu
Seyhan Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Son yıllarda git gide azalan alım gücü ve hayat şartlarının düşmesi, vatandaşları zor bir duruma soktu. Zorlaşan hayat şartları altında ezilen vatandaşlara yardım etmek için de Seyhan Belediyesi maddi ve sosyal yardım projeleri başlattı.

Yapılan bu yardım projesine ait olan tüm detayları bu yazı dizimizde bulabilecek ve gerekli yerlere başvuru yapabileceksiniz.

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği

Adana ili Seyhan ilçesinde ikamet eden vatandaşları için başlatılan bu yardım projesi, vatandaşların yüzünü güldürecek ve onların maddi anlamda sahip oldukları hayat şartlarını düzene sokacaktır. Yapılan yardımlar sayesinde özellikle de kış aylarında artışa geçen doğalgaz faturasının bir kısmı Seyhan Belediyesi tarafından ödenecektir.

Seyhan Belediyesi doğalgaz fatura desteği uygulaması, barınma ve ısınma gibi konularında zorluk çeken vatandaşların tümünü kapsıyor. Bu yardım türüne başvuracak olan kişiler, genel olarak devletin belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamına giren vatandaşlardır.

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Destek Formu

Seyhan belediyesi doğalgaz fatura destek formu sayfasına ulaşmak için önce 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan ve Seyhan Belediyesi tarafından belirlenen kişilerden olmanız gerekiyor. Eğer bu şartlara uyum sağlıyorsanız başvuru formunu doldurabilir ve bu yardımdan fayda sağlayan kişilerden olabilirsiniz.

Bu form sayfasına Seyhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı resmi sayfasına girerek ulaşabilirsiniz. Bu belirttiğimiz sayfaya giriş yapmak için de https://www.seyhansydv.gov.tr/?tekd=99&syf=e-vakif-basvuru-secimi linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yapmak için aynı zaman da Seyhan Belediyesi binasına da bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Seyhan Belediyesi Doğalgaz Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bu belediye bünyesinde yapılacak olan doğalgaz fatura desteğine dâhil olmak isteyen vatandaşlar için, bazı başvuru şartları belirlenmiştir. Bu şartlar ise devlet ve belediye tarafından ortaklaşa karar verilerek belirlenmiştir. Bu şartlar ise belediye tarafından şu şekilde sıralanmıştır;

  • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan tüm vatandaşlar
  • Dar gelirli vatandaşlar
  • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
  • Engelli raporu % 40 oranında bulunan vatandaşlar
  • Kronik rahatsızlığı bulunan kişiler
  • Devletin belirlemiş olduğu asgari ücret sınırının altında bulunan vatandaşlar
  • Sosyal Sigortalar Kurumu ile bir bağlantısı olmayan kişiler
  • Düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler
  • Hane içinde yaşayan kişilere düşen ücretin, devletin belirlemiş olduğu sınırın altında bulunanlar

Bu yardım türüne dahil olabilecektir.

Güncel haberler için takipte kalın news.google.com TİKTOK / İNSTEGRAM

İlgili Başlıklar;

Seyhan Belediyesi elektrik yardım başvurusu!

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı yardım başvurusu!


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu