Sosyal Hak ve Yardımlar

Tarım ve Orman Bakanlığından Çiftçilere Müjde! Büyük Destekler Yolda

Tarım ve Orman Bakanlığından Son Dakika Açıklama: Çiftçilere Yepyeni Destekler Geliyor! Hibe Desteği! Temmuz 2023 Tarımsal Destek Ödemeleri Ve Daha Fazlası İşte Detaylar...

Çiftçilere Yepyeni Destekler Geliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile çiftçilere sağlanacak olan büyük desteklerin detayları netlik kazandı. Temmuz ayında tarımsal destekler hakkında araştırmalar yapan çiftçiler, Bakanlık tarafından sunulan bilgilerle heyecanlanacak.

Önceki haftalarda duyurulan hibe destekleri de büyük merak uyandırmıştı. Bu bağlamda, temmuz ayının başında yapılan tarımsal destek ödemeleri çiftçilerin hesaplarına yatırıldı ve şimdi hibe desteği detayları araştırılıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığından Çiftçilere Müjde! Büyük Destekler Yolda
Tarım ve Orman Bakanlığından Çiftçilere Müjde! Büyük Destekler Yolda

Çiftçilere Sunulan Hibe Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yüzde 50 hibe desteği sunan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi kapsamında büyük adımlar atmaya devam ediyor. Deprem bölgesinde bulunan 11 ildeki yatırımcılara ait 83 projeye toplamda 222 milyon TL hibe desteği sağlanacak.

Modern Basınçlı Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Projesi kapsamında ise başvuru sahiplerine 7.410 projede toplamda 750 milyon TL hibe desteği verilecek.

Kırsal alanlarda veya kırsal mahallelerde gerçekleştirilecek bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, coğrafi işaretli ve geleneksel ürün üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere ise 250 bin TL’ye kadar yüzde 100 hibe desteği sağlanacak. 2023 yılında bin 200 projeye toplamda 300 milyon TL hibe desteği verilecek.

Temmuz 2023 Tarımsal Destek Ödemeleri

Hibe desteği yanında, çiftçiler tarafından merakla beklenen temmuz ayı tarımsal destek ödemeleri de gerçekleştirildi. Toplamda 78 milyon 825 bin TL tutarındaki tarımsal destek ödemeleri çiftçilerin hesaplarına aktarıldı. Bakanlık, bu konuyla ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımla, “Bugün çiftçilerimizin hesaplarına 78 milyon 825 bin TL tarımsal destek ödemesi aktarıldı. Hayırlı ve bereketli olsun!” açıklamasını yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Ödemeleri

Tarımsal destek ödemelerinin açıklanması ve hibe desteğinin duyurulmasının ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sunulan destek ödemeleri hakkında yapılan araştırmalar hız kazandı. Temmuz ayı tarımsal destek ödemelerine ulaşmak ve ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler, Bakanlık tarafından işletilen resmi internet sitesini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.

Güncel haberler için bizi takipte kalın. GOOGLE PLAY UYGULAMA İNDİR / news.google.com


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu