Teklif: Engellilere Yardım

2 dakikada okuyabilirsiniz


Teklif. Ramazan geliyor. İnsanlar yardımlaşıyor. Sağ olsun bazı büyüklerimiz engelliler ve ailelerine verilmek üzere bizede bazı yardımlarda bulunuyorlar. Yardım çekleri kurban payları ve erzaklar. Ben ısrarla şunu anlatıyorum. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bizim şöyle bir sıkıntımız var. Devlet beyaz bastona çok az ödeme yapıyor. Defalarca yazdık yine de basın ve kamuoyu oluşturma çabamıza rağmen bir türlü bu ödenek artmadı.

Arkadaşlarımız beyaz bastonlarını derneklerden vakıflardan almaya çalışıyor. Devlet yoluyla hem almak zor hem de ödenen para az. Biz derneğimiz olarak sponsorlar bulduğumuz zaman beyaz baston alıyoruz ücretsiz arkadaşlarımıza hediye ediyoruz. Siz bize diğer yardımları yapabilirsiniz ancak bizim amacımız arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek. Ve tüzüğümüzde belirtilen amaçlar dâhilinde engelliler ailelerine hizmet etmek yol açmak.

Bu vesileyle hem kamuoyuna hem sponsorlarımıza tekrar hatırlatalım. Beyaz baston tekerlekli sandalye işitme cihazı bu konularda destekleri olabilirse biz yâda diğer derneklere bence çok faydalı olur. Bizim işitme engelli bir üyemiz var. Cihazı kırılmıştı tamir sürecinde sessizliğe bürünmek zorunda kaldı benim unutamayacağım ama hiç bir şey yapamadığım için üzüldüğüm bir dönemdi. Tercih sizlerin elbette bu cihazları devlet karşılamalı bunun içinde uğraşılmalı ama maalesef ki bu düşünce ihtiyaç sahiplerinin derdine çare olamıyor. Hak mücadeleleri kısa süren ve hemen kazanılabilen zaferler değil. Ben özellikle beyaz baston konusunda sıkıntı yaşıyorum. Bir öğrencimiz abi bastonum kırıldı deyince ben veremeyince üzülüyorum. Parasıyla alabilenler var ama özellikle öğrencilerimizin durumları iyi değil. Yeterli uyumlulaştırmalar olamadığı için ilave giderlerde çok. O yüzden sosyal yardımlaşma vakıflarında çalışmak seçimle kurullara girmek istemiştim. Ama sonradan akçeli işler olduğu için hiç uğraşmadım. Sosyal yardımlaşma vakıfları beyaz baston bilgisayar ihtiyaçlarını öğrencilerimizin karşılaması gerekir ama maalesef genelde ret cevaplarını öğreniyoruz. Buda ilimiz büyüklerine bir hatırlatma.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Hoş Hoş
0
Hoş
Beğen Beğen
1
Beğen
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Kötü Kötü
0
Kötü
İlginç İlginç
0
İlginç

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF