EğitimSosyal Medya

Ünlü Müzisyen Ogün Sanlısoy’un tweetlerine Bakan Selçuk’tan yanıt

Ogün Sanlısoy, otizmli oğlunun eğitimiyle ilgili attığı tweet’te artık evde eğitim vermek istediklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu tweet’e “Sorunları birlikte aşacağız, en kısa zamanda buluşalım” diye karşılık verdi. Sanlısoy da buna cevaben “Kendisine bu pozitif yaklaşımından ötürü teşekkür ederim” açıklaması yaptı.

Pentagram’ın solisti Ogün Sanlısoy, geçtiğimiz günlerde otizmli çocuğu Ozan Barış’ı zorunlu eğitim sisteminden alıp evde kendileri eğitim vermek istediklerini belirten bir tweet attı. Sanlısoy, yaptığı paylaşıma Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u da etiketledi. Ünlü müzisyen, tweet’inde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Oğlumuz Ozan Barış, okulda iyi bir eğitim alsın diye yıllardır yaptığımız mücadeleden vazgeçiyoruz. Otizmli çocukların eğitim sorunları, çocukların ve ailelerin durumu inanın bildiğinizin çok ötesinde. Çocuğumuzun zorunlu eğitim sisteminden muaf tutulması isteğimizi, bilgilerinize sunuyorum. Bundan sonra gerekli eğitimi, evde kendimiz vermek için var gücümüzle çalışacağız. Uygun bir vaktinizde, Ozan ile yaptığımız bu şarkıyı, gözlerinizi kapatıp dinlemenizi de ayrıca rica ediyorum. Sevgi ve saygılarımızla…”

‘Sorunları birlikte aşacağız, en yakın zamanda konuşalım’

Bu paylaşımın ardından Sanlısoy’un yazdıklarına kayıtsız kalamayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanlısoy’a bir tweet’le karşılık verdi:

“Ozan Barış’ın ve özel evlatlarımızın okul ve eğitim hayatı bizler için çok değerli. Bahsettiğiniz sorunları hep birlikte aşacağız. En yakın zamanda bir araya gelelim, konuşalım. Ozan’a selamlar…”

Karşılıklı yazışma sonrası Sanlısoy da “Sayın Bakanım, ilginize teşekkür ederiz. Ne zaman isterseniz Ozan Barış ve aynı durumda olan özel çocuklarımız için görüşmeye, konuşmaya hazırız. Selamınız iletildi” ifadesini kullandı.

Ogün Sanlısoy: Bu çocuklar Silikon Vadisi’nde yazılım oluşturabilir

Sabah’ın haberine göre, Ziya Selçuk’un Twitter’dan dönüş yapmasının kendisini çok umutlandırdığını belirten Ogün Sanlısoy, şöyle konuştu:

“Konu oğlumuz değil. Ozan burada bir vitrin oldu, 4 milyon aile, 500 bin çocuğun bu eğitim sistemindeki sıkıntısını dile getirdi. 10 yıldır sıkıntı yaşıyoruz ve sonuç alamıyoruz. O yüzden oğlumu okuldan alıp evde eğitim vermek istediğimi Twitter’da Sayın Selçuk’a anlatmak istedim. Sağ olsun hassasiyet gösterip hemen cevap verdi. Kendisine bu pozitif yaklaşımından ötürü teşekkür ederim. Bu çocuklar özel çocuklar, farklı düşünüp farklı bakarlar. Silikon Vadisi’nde yeni yazılımlar oluşturabilecek, bizlerin de çalacağı yeni enstüramanları yaratabilecek çocuklar. Onlar bizim geleceğimiz… Yurt dışında özel eğitimler görüyorlar. Bu sorunu bizim gibi yaşayan milyonlarca aile ve çocuk var. Gerekenleri toplum ve eğitmenlerle hep birlikte yapmalıyız.”

Kaynak: Memurlar.net


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu