Teknoloji

WordPress Öğrenmek İstiyorsan, Anlaşılır ve Erişilebilir Siteleri Tercih Edin! İşte Bizim Tavsiye Ettiklerimiz…

İnternetten işinize uygun site kurmak, blog açarak para kazanmak veya sosyal fayda sağlamak amacıyla üreteceğiniz içerikleri bir içerik yönetim sistemi olan wordpress temelinde yapmak ve kitlelerle paylaşmak inanılmaz basit ve kolaydır. Peki vordpresss bu kadar kolay ve basit yapan nedir? Anlaşılır ve erişilebilir bir site ne demektir? Tüm bu soruların yanıtlarını anlatacağız…

engellilerdostu.com olarak inanıyoruz ki bu içeriğimiz başta internet sitesi kurmak isteyen engellilere daha sonra ise herkese ciddi bir fayda sağlayacağını düşündüğümüz “yönlendirme yazısı” olacak.

Yazımıza başlarken ifade etmeye çalıştığımız gibi bir iş yeriniz var ve buna uygun bir internet sitesi kurmak istiyorsunuz. Yani işinizi daha büyük kitlelere ulaştırmak için internet ortamında yer almak gibi bir niyetiniz var. Ya da biz gibi öncelikli amacınız sosyal fayda sağlamaksa ve bunun için yine bir internet sitesine ihtiyaç varsa hatta ve hatta blog açarak para kazanmaksa niyetiniz. Merak etmeyin.!!!

İsteklerinize ve bütün amaçlarınıza rahatlıkla karşılık verebilecek ve herkes tarafından çok fazla ilgi gören bir içerik yönetim sistemi olan WordPress, işte bu nokta da devreye giriyor.

engellilerdostu.com engelli haberleri ve sosyal içerik platformunu kurmadan yani bu projemizi hayata geçirmeden yaklaşık 3 yıl önce yine engelli ve yakınlarına yönelik engelliler ile ilgili bilgi ve haber paylaşımında bulunduğumuz alt yapısı wordpress olmayan hazır bir script  üzerinden deneyim yaşamıştık. Ancak çok iyi bir tecrübe olmadı. Neden mi? en ufak bir durumda en uygun tabirle scripti aldığınız şirkete gebesiniz, bağımlısınız. Kısaca kendi sorununuzu kendiniz çözemiyorsunuz. Bu durum karşısında zaten öncelikli amacınız sosyal fayda olunca şevkiniz kalmıyor ve ilerleme kat edemiyorsunuz. Sonuç itibariyle ilerleyemediğinizi düşündüğünüz bir işi bırakıyorsunuz. Zaman ve para kaybından başka bir şey değil!!!

Uzun bir aranın ardından yine duramadık.! engellilerin etkileşim içerisinde olabileceği aynı zamanda engelli ve yakınlarının mevzuatlardan kaynaklı haklarından haberdar olacakları bir site kurma fikri tekrar ortaya çıktı. Ancak bunu daha önce yaşananlardan dolayı hazır yazılım, hazır şablonlar üzerinden değil de arada bir sorunu bizlerinde çözebileceği alt yapı ile yapmak daha doğru olacağını düşünüyorduk. Artık az da olsa tecrübemiz vardı. Bunun için yaptığımız araştırma sonucunda wordpress alt yapısı ile kurulacak bir internet sitesinin daha mantıklı olacağı kafamızda iyice netleşti. Çünkü wordpress: ftp, cpanel ve yönetim panelleri üzerinden kullanıcısına aktif rol alma şansı veren, hiç bir şirket ya da firmaya sizi gebe yapmayan oldukça başarılı bir sistem.

engellilerdostu.com Engelli Haberleri ve Sosyal İçerik Platformu olarak 2017’nin Kasım ayında yolculuğumuza başlarken temellerimizi wordpress üzerinden atmaya başlama sebeplerimizden en önemlisi yakarıda kaleme aldığımız tecrübelerimiz desek abartmış olmayız. Kararınızı verdiniz ve wordpress ile başladınız. İlk başlarda ciddi düzeyde kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Çünkü sorunlarla baş başasınız. Karşılaştığınız her türlü durum ile ilgili araştırma yapmak zorundasınız. Kısacası bir şekilde çözümlemelisiniz.

İşte! Bu noktada yazımızın başlığı önem kazanıyor. Site kurmak, iyi bir tema seçmek, hosting ve temanızın hızlı alt yapılardan oluşturmak, içerik hazırlamak, arama motorlarında ön sıralara çıkmak gibi önemli konular ile baş başasınız artık.! çok zor gibi gelebilir. Ama gözünüz korkmasın… Sadece araştırma yaparak öğrenmeniz gerekiyor.

Bizler bu yolculuğa çıktığımızda sizler gibi çok fazla arama motorlarında araştırma ve inceleme yaptık. Yararlı bilgi olduğu kadar bir o kadar da gereksiz, anlaşılması zor bir yığın bilginin yer aldığı içeriklere de denk geldik.

“Biz çektik sizler çekmeyin” anlayışından yola çıkarak wordpress macerasına girecek adaylara aynı zamanda worpress’i olup sıkıntılar yaşayan tüm herkese yardımcı olacak bizlerin de çok yararlandığı  önemli iki siteden bahsetmek istiyoruz.

Not: Mutlaka daha çok vardır. Şuan için bizim dikkatimizi çekenler bu sitelerdir. Eğer bizlere uyarıda bulunur. Yazımız içerisinde bahssetmemizi isterseniz. İletişim Sayfamızdan bize yazabilirsiniz…

Türkiye WordPress Rehberi-Profosyonel WordPress Blogu-WPMAVİ

Yazımızın birçok yerinde değinmeye çalıştık. Eğer wordpress kullanıyorsanız sorunları çözmek için veya sitenizi ilerletmek amacıyla mutlaka size rehberlik yapacak bir siteye ya da kişiye ihtiyacınız. Şu soruyu duyar gibiyim. Google amca var? Mutlaka Google amca her ihtiyacımızı karşlıyor. Ancak doğru ve anlaşılır olanı bulmak için uğraşmak gerekiyor. Biz sizlere nokta atışı sitelerden bahsedeceğiz.

İşte wpmavi.com: A’dan, Z’ye wordpress ile ilgili her şeyin adım adım anlatıldığı, her sorunuza cevap bulabildiğimiz her şeyden önemlisi ise kolay, anlaşılabilir bir diliniz olması takip etmeyi önemli hale getirmektedir. Aynı zamanda engellilerin de çok rahat bilgisayarlarını ve telefonlarını kullanabileceği erişilebilir bir sitedir. Türkiye WordPress Rehberi wpmavi.com, sadece sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz bir blogdan öte sürekli takipte kalmayı gerekiren önemli bir blog sitesidir…

Herkes İçin WordPress WPSİTESİ

Adı ve sloganından da anlaşılacağı üzere herkese wordpress’i kolay ve anlaşılır anlatarak wordpress’i herkesin kullanabileceği ile ilgili farkındalığı oluşturmaktadır. wpsitesi.com, özgün içerikleri, basit ve anlaşılır yazılarından daha ziyade destek almak amacıyla iletişim sayfalarından yazacağınız her soruya hemen cevap gelmektedir. Şimdiye kadar wpsitesi.com ile tanışmadıysanız kesinlikle siteyi bir ziyaret etmenizi ve sürekli takipte kalmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

engellilerdostu.com olarak sürekli takip ettiğimiz sorunlarımıza çözüm bulduğumuz ve bu yolculukta bizleri ileriye doğru taşıyan önemli iki siteden bahsetmeye çalıştık. Umarız sizlere faydalı olur.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı