Güncel

Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu! Yeşil Kartlılara Müjde! Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım

Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu! Yeşil Kartlılara Müjde! Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım! Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu

Devlet 2012 yılında başlatmış olduğu maddi projeler kapsamına yeşil kartlılara para yardımını da eklemiştir.  Bu yapılan yardım kapsamında, yeşil kart sahibi maddi durumu kötü, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarına kucak açtı.

Devlet, yaptığı bu yardımları, vatandaşlarını enflasyon oranları karşısında ezdirmemek, hayat standartlarını belli bir seviyede tutmak ve alım gücünü arttırmayı hedefliyor. 

Yeşil kartlılara para yardımı başvurusu almak için devlet, bazı kurum ve kuruluşlarına talimat verdi bile. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başlatmış olduğu bu yardım başvurularından yararlanmak için,  devletin size yapacağı gelir testi testinden G0 raporu almanız lazım.

Yeşil Kartlılara Para Yardımı Başvurusu! Yeşil Kartlılara Müjde! Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım! Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

PTT Yeşil Kart Yardım

Eğer bu yardım türünden faydalanmaya hak kazandıysanız, devletin size vereceği bu yardımın bir diğer adı da PTT yeşil kartlılara para yardımı türüdür. Bu yardıma sahip olmak için sizin en yakınınızda bulunan PTT şubelerine gidip, bu yardımı alabileceksiniz.

PTT yeşil kartlılara para yardımı projesi, 2012 yılında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişi ya da aileler için devlet bütçesinden ayrılmıştır.

Yeşil Kartlılara 1000 TL Yardım

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ayırdığı bu yardım fonunu, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi muhtaç kişi ya da ailelere hane başına 1000 tl düşecek şekilde ayarladı. Yeşil kartlılara 1000 TL yardım projesinden faydalanmak istiyorsanız; ikamet ettiğiniz il ya da ilçede bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, Kızılay’a, vakıflar genel müdürlüklerine gitmeniz gerekiyor.

Devletin verdiği tüm yardımları öğrenmek için, e devlet sitesine giriş yapmanız gereklidir. Bu siteye hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapmak için, https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıklayabilirsiniz. Eğer bu yardım türüne yaptığınız başvuru kabul olursa, devletin size vereceği bu nakdi yardım ücretini PTT şubelerinden en yakın zamanda temin edebileceksiniz.

Yeşil Kartlılara Müjde

Devletimiz, yapmakta olduğu bu yardımlarla 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan tüm vatandaşlarını maddi anlamda koruma altına almayı başardı. Devletten gelen yeşil kartlılara müjde haberi ile ihtiyaç sahibi ve dar gelirli kişi ya da aileler, bu yardımdan kimlerin faydalanacağını öğrenmek istiyorlar.

Bu yardım kapsamına girecek olan vatandaşların aşağıda belirttiğimiz şartlara kesinlikle uyum göstermesi gereklidir. Bu şartlar, devlet tarafından bu şekilde sıralanmıştır.

  • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler
  • Hiçbir şekilde sağlık güvencesinin bulunmaması
  • Sosyal güvenlik kurumlarına kayıtlı olmaması
  • Aylık Gelirinin asgari ücret altında olması ya da hiç olmaması

Yeşil Kartlılara Yapılan Yardımlar

İhtiyaç sahibi kişi ya da ailelere devlet fonundan ayrılan bu yardımlar, zaman geçtikçe çeşitlilik göstermeye devam ediyor. Yeşil kartlılara yapılan yardımlar kapsamına 1000 TL’lik nakdi yardım projesi de dahil oldu. Yapılan bu yardıma ek olarak, yeşil kartlılara yapılan yardımlar; 

-Gıda yardımı, 

-Kömür yardımı,

-Eğitim yardımı, 

-Yetim ve öksüz aylıkları

-Elektrik yardımı,

-Doğalgaz yardımı

-Gebelik yardımı

-Erzak ve gıda yardımı

-Şartlı eğitim yardımı

-Asker ailesi maaş yardımı

– Kronik hasta bakım yardımları

– Dul maaşı

– Çocuk maaşı 

– Sosyal ve ekonomik destekler

– Aşı yardımı parası

– Kira yardımı parası

– Mobilya yardımı

-Yeni doğan bebek yardımı

Olmak üzere çeşitli kategorilere ayrılıyor.

İlgili Başlıklar;

Ptt sosyal yardım sorgulama!

PTT Faizsiz kredilerini kimler alabilir?

PTT İş Başvuruları başladı!


makale içeriği alt bilgi

Bir Yorum

  1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu