Güncel

Zihinsel engelli öğrenciler hayvanlar için atık petlerden su kapları yaptı

VAN’ın Erciş ilçesindeki özel bir rehabilitasyon merkezinin öğretmen ve engelli öğrencileri, çevre bilincine dikkat çekmek amacıyla, atık pet şişelerinden su kapları yaparak, yaban hayvanları için doğaya bıraktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı sıfır atık projesine, Erciş’teki özel bir rehabilitasyon merkezi de destek verdi. Erciş Mavi Umut Rehabilitasyon Merkezi’nin öğretmen ve zihinsel engelli öğrencileri, çevre bilincine dikkat çekmek için park, bahçe ve yollarda buldukları plastik pet şişeleri topladı. 20 öğrenci ve öğretmenler topladıkları pet şişeleri, kesip boyadıktan sonra ip takarak su kaplarına dönüştürdü. Yapılan su kapları, yaban hayvanlarının ve kuşların su ihtiyacını karşılamaları için park, bahçe ve kırsal bölgelerdeki ağaçlara asıldı.

Zihinsel engelli öğrenciler hayvanlar için atık petlerden su kapları yaptı

Okul Sorumlu Müdürü Özkan Bilici, çevre bilinci için benzer çalışmalar yapmayı sürdüreceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı sıfır atık projesine biz de rehabilitasyon merkezi olarak destek vermek istedik. Çevreden topladığımız pet şişeleri delip ip bağladık. Daha sonra da öğrencilerimiz petlere renkli bantlar yapıştırdılar. Küçük pet bardakları ağaçlara asarak susuz kalan kuşların gelip burada su içmelerini sağladık. Büyük su kaplarımızı da sahildeki kırsal alanlara bırakıp içine su doldurduk. Amacımız geri dönüşüme kazandırdığımız pet şişeler ile kırsalda susuz kalan kuş ve diğer hayvanların su ihtiyacını karşılamak. Bunun yaparken de bir farkındalık oluşturduk” dedi.


makale içeriği alt bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu